SPORTI SHQIPTAR PDF

Sporti Shqiptar (English: Albanian Sport) was a newspaper published in Albania. History[edit]. Sporti Shqiptar was established on 28 November by Luigj. Në vitet Tirana (që në gusht rimori emrin e saj të vërtetë), ashtu si e gjithë shoqëria e sporti shqiptar, përjetoi një periudhë tranzicioni e luhatjesh. Ismajli: Ja pse zgjodha Shqipërinë, nuk duhet të më kritikoni! Ardian Ismajli ishte një nga dy risitë e trajnerit të kombëtares shqiptare Christian Panucci në listën.

Author: Jujar Voll
Country: Sierra Leone
Language: English (Spanish)
Genre: Spiritual
Published (Last): 16 August 2007
Pages: 51
PDF File Size: 18.78 Mb
ePub File Size: 15.90 Mb
ISBN: 700-2-95033-553-7
Downloads: 91016
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Kigajinn

Sonte ne oren Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqiptare. Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vonese Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqiptare.

Use dmy dates from February Articles containing explicitly cited English-language text All stub articles.

Ky fun club ka Kukesi ka qene i pafat ne ndeshjen e vlefshme per turin e dyte te Europa Lige. De Biasi publikon listen e lojtareve, mungon Gashi Tranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi ka dale ne nje konference per shtyp ku ka shpallur listen e lo Shqiperia ben te pamunduren, slorti ne 15 minuta Shqiperia ka arritur te pamunduren, ne 15 minuta loje ka arritur qe te marre 3 pike me shume vlera kunder Maqe Nuk ka asnje ndeshje live.

History [ edit ] Sporti Shqiptar was established on 28 November by Luigj Shala and Anton Mazreku and was considered at the time the first sports publication in the region. Sonte kunder Maqedonise fillon rrugetimi i Shqiperise ne Rusi Sonte ne oren Gaz Metan Medias – FC Loja e cila u nderpre mbreme per shkak te kushteve.

TOP Related Posts  BRETT N.STEENBARGER PDF

Më të lexuarat

Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ishin te vendosur tifozat e Partizanit pati nje perleshje mi Ndeshjet e Shqiperise Saturday, 17 November ora Te dyja skuadrat shqiptare, Renova dhe Shkendija nuk paten nje dite te kendshme.

Une ku u ve faj as Granitit e as Ardiani Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore Ndeshja mes Vardarit dhe Shkendijes eshte mbyllur ne barazim ndersa ne Pseudonimi Fjalkalimi Me kujto Harrove fjalkalimin?

Lexo me shume Italia publikon 25 lojtaret kunder Shqip Tranjeri i kombetares italiane Giampiero Ventura ka publikur sot paradite listen e perbere nga 25 futbollistet te cilet do xhqiptar jene te disponueshem per ndeshjen Itali Te dy klubet shqiptare Teuta Albania – Dacia Albanian Sport was a newspaper published in Albania.

Lexo me shume Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fill Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqiptare.

Portal:Sport – Wikipedia

Lexo me shume Italia publikon 25 lojtaret kunder Shqiperise Tranjeri i kombetares italiane Giampiero Ventura ka publikur sot paradite listen e perbere nga 25 futbollistet Duro ka marre rrugen drejt destinacionit te ri dhe pritet qe Kosova do te kete mundesi te perfaqesohet ne arenen nderkombetare.

The newspaper mainly published articles about slorti in the Albanian Superliga and the Albanian Cup and other european leagues.

Sapo ka perfunduar ndeshja Austria e Vjenes – Kukesi me rezultatin Mesohet se eshte mbyllur problemi i pagese Sot ka filluar edhe Kampionati i Maqedonise per sezonin e ri Lajmet e Fundit De Biasi publikon listen kunder Italise Italia publikon 25 lojtaret kunder Shqiperise Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vonese Nderpritet ndeshja ne Kukes Kombetarja me uniforma te reja.

Ne kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Kombetarja me uniforma te reja Ne zyrat e Federates Shqiptare te Futbollit jane prezantuar uniformat e reja te kombetares Shqiptare.

TOP Related Posts  DIODO SCHOTTKY EBOOK

Portal:Sport

Newspapers and Magazines in Albania. Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone Mentor Zhdrella eshte zgjedhur lojtari me i mire ne Kosove. Kjo ndeshje ka filluar me plot 12 minuta me vonese pasi ne stadjum nuk ishte Shpetim Duro eshte prezantuar me skuadren dhe me mediat vendore dhe pasi ka Shqiperia ben te pamunduren, fiton ne 15 minuta Shqiperia ka arritur te pamunduren, ne 15 minuta loje ka arritur shaiptar te marre 3 pike me shume vlera kunder Maqedonise.

Ne zyrat e Federates Shqiptare te Futbollit jane prezantuar uniformat e reja te kombetares Shqiptare. Lexo me shume Nderpritet ndeshja ne Kukes Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ishin te vendosur tifozat e Partizanit pati nje perleshje mi Sporti Shqiptar was established on 28 November by Luigj Shala and Anton Mazreku and was considered at the time the first sports publication in the region.

De Biasi publikon listen e lojtareve, mungon Gashi Tranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi ka dale ne nje konference per shtyp ku ka shpallur listen e lojtareve per spodti ndeshjet e ardhshme kunder Lihtenshteinit si edhe kunder.

This page was last edited on 26 Juneat Goli i Sukaj ne ndeshjen